Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
HOT SPOT W NASZEJ WIOSCE
obrazek

Za sprawą miliardów złotych zainwestowanych środków unijnych prawie każdy Polak ma dzisiaj dostęp do Internetu. Niestety nie każdy potrafi z niego korzystać, co jest szczególnie ważnym problemem na wsi. Dlatego Fundacja Inea oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie zaczęły edukację wielkopolskich sołtysów poprzez pilotażowy konkurs HOT SPOT W NASZEJ WIOSCE na terenie powiatu Kolskiego.

 

Organizatorami konkursu są Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów oraz Fundacja Inea. Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Niestety sam dostęp do Internetu jest rozwiązaniem niewystarczającym, jeżeli nie pójdzie za tym zintegrowany program edukacyjny, a osoby uświadomione czym jest Internet nie będą miały dostępu do urządzeń, za pomocą których będą mogły z nich korzystać. Dlatego obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej potrzebne są inicjatywy edukujące społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i Internetu.


Inea S.A. jest wiodącym podmiotem wdrażającym Internet szerokopasmowy w Wielkopolsce. Dlatego powołaliśmy fundację, która zadba o to, by za infrastrukturą techniczną szły także umiejętności cyfrowe. Dlatego właśnie konkurs jest pierwszym z wielu działań naszych działań edukacyjnych - mówi prezes Fundacji Inea, Anna Kosińska.